OCT 29

Tynki dekoracyjne i system dociepleń tynku.

Tynki dekoracyjne cieszą się ogromną popularnością wśród kochających w architekturze nie tylko funkcjonalność i solidność, ale również i estetyczny wygląd budowli oraz jej piękno.

Oczywiście tynki dekoracyjne mają wiele odmian i wiele różnych zalet, a każda z nich pasuje do innego rodzaju powierzchni. 
Dobrym przykładem uniwersalnego tynku jest tynk mozaikowy, który może zostać zastosowany, w zależności od potrzeby zarówno wewnątrz budynku, jak i na jego ścianach zewnętrznych. Tynk mozaikowy to mieszanina naturalnego kruszywa i żywicy (masy żywicznej). 
Ten rodzaj tynku ozdobnego ma spore zalety, ponieważ doskonale sprawdza się zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach. Tynk mozaikowy jest w opozycji do wilgoci, co sprawia, że jego atrakcyjność jest tym większa. Oczywiście tynków ozdobnych jest wiele rodzajów. Wartym uwagi przykładem jest również tynk japoński, bardzo modny ostatnimi czasy, tynk strukturalny, zacierany i dziobany. 
Tynki dekoracyjne mają również i tę zaletę, że są bardzo proste do wykonania, co daje możliwości wykonania ich we własnym zakresie, mając z tego również ogromną satysfakcję. To przyjemne z pożytecznym w jednym. W temacie tynkowania musi się również pojawić wątek ocieplenia budynków. 
Więcej informacji: http://becco.eu
System dociepleń tynku to również szeroka gama wyborów materiałów i metod wykonania ocieplenia. Bardzo istoty jest właściwy wybór materiału izolującego. Musi być on dopasowany do jakości podłoża. Inaczej bowiem traktuje się system dociepleń tynku względem nowego domu, a inaczej, kiedy chodzi o budynek leciwy.

Fotografie:

tynki dekoracyjne

tynk mozaikowy

system dociepleń tynku

Twój komentarz