OCT 29

Wszystko o zaworach bezpieczeństwa!

Zawór bezpieczeństwa to element, który jest wykorzystywany w instalacji ciśnieniowej.

Jego celem jest zabezpieczanie całego układu przed nadmiernym wzrostem ciśnienia czynników lotnych i ciekłych.

Bardzo ważną kwestią jest regularny przegląd zaworów bezpieczeństwa. Ich sprawne działanie uniemożliwia przekroczenie określonej wartości ciśnienia. Jak to dokładnie działa? Zawór odprowadza nadmiar czynnika do atmosfery ( jest to odpowietrzenie) lub do podłączonego odbiornika ( są to albo zbiorniki albo instalacje. Przegląd zaworów bezpieczeństwa daje nam gwarancję tego, że instalacja ciśnieniowa działa bardzo sprawnie.

Najczęściej w trakcie serwisu stosowana jest regeneracja armatury przemysłowej, w tym też zaworów. Które elementy podlegają temu zabiegowi? Są to na pewno regulatory temperatury: pneumatyczne oraz elektroniczne. Pozostałe elementy to przetworniki ciśnienia, przetworniki różnicy ciśnień, wyłączniki ciśnieniowe, rejestratory i sterowniki.

Jaką firmę serwisującą zawory wybrać? Przede wszystkim warto sprawdzić, czy taka firma ma wszystkie niezbędne zaświadczenia i certyfikaty. Niezbędny jest Atest PZH na zawory bezpieczeństwa. Bardzo ważnym dokumentem jest także deklaracja zgodności, która świadczy o tym, że wymienione zawory i ich elementy, spełniają wymagania ogólnoeuropejskiej dyrektywy.

Zawory bezpieczeństwa, są kluczowymi elementami każdej instalacji ciśnieniowej. Warto dbać o to, aby regeneracja zaworów bezpieczeństwa była wykonywana regularna, przez firmy, które mają odpowiednie uprawnienia.
Po więcej informacji odsyłamy na stronę firmy z Torunia

Fotografie:

finanse

ekonomia

przedsiębiorstwa

firma

przemysł

hydraulika

Twój komentarz