OCT 29

Zagraniczne konto walutowe
Opublikowany przez: Patrycja Niedziałkowska | Tagi: konto, bank, offshore, biznes | Data: 2017-08-31

Wzmożona wymiana handlowa z firmami, które pochodzą z innych państw, wymaga, aby stale dysponować kapitałem ulokowanym w różnych walutach.

Nie da się ukryć, że dokonywanie wymian za pośrednictwem kantora, nawet internetowego, jest bardzo uciążliwe. Dlatego bardzo dogodną opcją jest konto zagraniczne. Jest to rodzaj konta bankowego, które jest prowadzone przez bank mający siedzibę w innym państwie. Co do zasady nie ma żadnych obostrzeń - każdy może udać się do zagranicznego banku i założyć własne konto. 

Warto wskazać, że przedsiębiorcy, którzy zakładają w danym państwie oddział lub przedstawicielstwo swojej firmy, muszą posiadać w tym kraju konto walutowe. Umożliwia ono swobodny przepływ kapitału w różnych walutach. Za dokonywanie takich czynności bank pobiera niewielką prowizję. O tym, jak założyć konto bankowe za granicą, doskonale wiedzą prawnicy oraz doradcy finansowi. Są to osoby, które bardzo rzetelnie podchodzą do powierzonych im obowiązków, dlatego warto zlecić im założenie rachunku bankowego poza granicami kraju (więcej na stronie www). 

Duże znaczenie ma fakt, że w większości instytucji bankowych, które mają siedzibę za granicą, nie jest konieczne uiszczanie dodatkowych opłat. Wystarczy, aby na koncie odnotowywany był stały obrót. Zagraniczne konto walutowe jest dużym udogodnieniem dla każdego przedsiębiorcy, który handluje z zagranicznymi firmami. Ponadto warto mieć na uwadze, że niejednokrotnie w ramach kontraktu zastrzega się zapłatę ceny w walucie obcej. Aby było to możliwe, warto mieć konto w innym państwie i stamtąd dokonywać wszelkich niezbędnych rozliczeń. Dzięki temu wymiana gospodarcza nie dozna zakłóceń.

Fotografie:

konto

bank

offshore

biznes

Twój komentarz